Sportovní den DM číslo dvě

Delnickamladez_2

 

Foto-m-sombati_3 12. července 2010 O druhém červencovém víkendu se konala další sportovní akce Dělnické mládeže. V Brně se uskutečnil již druhý ročník Sportovního dne, tentokráte zpestřený mj. účastí čestného hosta, volebního lídra DSSS Tomáše Vandase. Vyvedený den měl poměrně dramatickou předehru v podobě nečekaných problémů s místem konání.

Člověk by v dnešní době nevěřil, jak složité může být pro určitou skupinu mladých lidí si zasportovat. O tom, že dnešní režim se takřka v ničem neliší od toho předlistopadového jsme neměli pochyb už dříve. Nyní jsme se opět přesvědčili, jak funguje politická perzekuce v praxi.

Tak jako komunistický režim zastrašoval své politické odpůrce, činí tak i ten současný, rádobydemokratický systém. I dnes platí, že člověk, který má „nesprávný“ politický názor, se musí potýkat s pro běžného člověka nepředstavitelnými problémy. Praxe se opravdu nijak neliší od praktik StB či Gestapa.

Když jsme měli vše přichystané a měli jsme zamluvený sportovní areál pro uspořádání sportovního dne pro mladé lidi, neváhali příslušníci novodobé politické policie dotírat na majitele areálu, kteří nám pouhý den před akcí zrušili pronájem.

Nicméně, jak jsme na podobné jednání už zvyklí, tak naše nadšení nezlomí žádné praktiky dnešní tyranie. A tak jsme improvizovaně zajistili pěkný sportovní areál v okrajové části Brna včetně dalších potřebných věcí.

Sportovní den tedy mohl začít víceméně podle plánu. Na akci se sjelo celé vedení Dělnické mládeže, pozvání také přijal volební lídr DSSS Tomáš Vandas, který slavnostně zahájil hlavní část našeho dne – fotbalový turnaj.

Foto-m-sombati2

Mimo brněnských účastníků týmy vytvořili, podobně jako loni, také naši kamarádi z Blanska a Hodonína, objevil se také tým DM Morava. K dispozici měli účastníci v areálu nejrůznější informační materiály, pozvánky na chystané akce a mnozí využili možnosti nakoupit politicky nekorektní oblečení v obchodu Breakstore. Samozřejmostí bylo občerstvení.

Mezi mnoha návštěvníky všech věkových kategorií vládla příjemná nálada, jaká se na slunečný prázdninový den sluší a patří. Fotbalový turnaj očekávaně vyhrál tým okolo fobalových fanoušků „1913“. Po vyhlášení výsledků jsme si udělali společnou fotku s účastníky, kteří vydrželi až do konce. Ti nejvytrvalejší vydrželi debatovat až do pozdních nočních hodin, k probrání byla jistě spousta nejrůznějších témat…

O smyslu podobných aktivit nelze pochybovat. Je také dobrým znamením, že se podobné akce těší poměrně vysokému zájmu účastníků. Stává se také pravidlem, že si na obdobných akcích užijeme spousty legrace, což není nikdy na škodu, a hlavně se nám daří vytvářet mezi námi zdravé hodnoty, kde je slušnost charakteru a kamarádství na prvním místě. Nezbývá než se těšit na další podobné aktivity, kdy třeba v našich řadách uvítáme další mladé tváře, kterým není lhostejný osud jejich vlasti…

Erik Lamprecht

předseda DM

Pořadí fotbalového turnaje:

1. Brno 1913 - 16b

2. B.M. - 12b

3. Blansko - 10b

4. DM Brno - 10b

5. SHV - 5b

6. DM Morava - 4b

7. Hodonín - 1b

Další fotky


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Nastavení fotogalerie