Revolucionáři z Pravého sektoru, jste nadějí Evropy

Uk44 25. ledna 2014 Na Ukrajině probíhá revoluce v plném proudu. Revolucionáři pevně drží dobyté pozice, některé vládní budovy i celá města. Nebijí se, jak mylně interpretují mnohá média, za vstup do Evropské unie. Revolucionáři zformovaní "Pravým sektorem", kteří na Ukrajině bojují ve dne v noci v ulicích, se bijí za svobodu svého národa. Ne za takzvanou opozici, už vůbec ne za bídnou Evropskou unii. Ukrajinští nacionalisté vycítili příležitost, aby zažehli plamen národní revoluce.

Jak revoluce dopadne, není vůbec jisté. I v řadách revolucionářů existuje spousta táborů, které však spojuje odpor k oligarchistické Janukovyčově vládě i kapitalistickému západu. Je však jasné, že nečinnost je ke splnění svých cílů přivést nemůže. Oni konají a bojují. A proto se i naši aktivisté včera v podvečerním Brně sešli s červenočernou vlajkou ukrajinských nacionalistů, aby alespoň na dálku vyjádřili ukrajinským bojovníkům svoji podporu. Stejně tak jsme vzpomněli i památku těch, kteří položili svůj život během bojů za svobodu své vlasti.

Uk11

Kamarádi, váš boj, je i náš boj! Zažehněte pochodeň národní revoluce, která se převalí Evropou jako lavina a vyžene z ní finanční mafii, která tahá za nitky světového dění!

Ani východ, ani západ - Ukrajina!

-red-

K tématu: Čo sa skutočne deje na Ukrajine?