Olomouc vyloupila Brno a odvezla si pohár ze Sportovního dne DM

Sport-d 5. července 2011 Uplynulá sobota se v Brně nesla v duchu sportovního vyžití národně uvědomělé mládeže. Propagační infostánek, šest desítek aktivních účastníků, fotbalový turnaj, penaltový rozstřel. To a mnohé další nabídl už třetí ročník Sportovního dne Dělnické mládeže (DM) konaného už tradičně v moravské metropoli.

Smyslem podobné akce není jen sport sám o sobě. Neméně důležitou součástí je také utužení kamarádských vztahů. Také účastníci se rekrutovali nejen z řad členské základny Dělnické mládeže nebo strany, ale rádi jsme pozvali mnohé naše přátele a známé.

Naše politika znamená právě i toto, otevřít se co nejširší veřejnosti a dát najevo, že naše cíle jsou i cíle všech poctivých lidí v naší zemi. Přátelské vztahy v našich strukturách se zase pozitivně odrazí v naší další činnosti. To nás totiž odlišuje od politiků dneška, které motivuje k práci jen vidina vlastního prospěchu. Sportovní den DM se tak stal vhodnou příležitostí pro příjemné strávení první prázdninové soboty a vyžití zde našli i naši nejmenší nebo čtyřnozí mazlíčci.

Turnaj5 Pro organizátory z řad brněnské Dělnické mládeže začaly povinnosti vlastně už den předem, kdy jsme museli přichystat vše potřebné, jako například i ochutnávku jídel typických pro vegetarianský a veganský životní styl. Na místě mnozí využili i přítomnosti infostánku nebo politicky nekorektního oblečení z obchodu Breakstore.

Místem konání se stal útulný stadionek jedné brněnské městské čtvrti. Využili jsme proto podmínek a letošní Sportovní den se tak nesl ve jménu fotbalových disciplín. Fotbalového turnaje se zúčastnilo pět týmů. Vítězství obhajovali Zbrojováci, pozvaní fotbaloví fanoušci Zbrojovky měli letos hned dva týmy. Zasportovat si a navázat nové kontakty přijeli i naši kamarádi z Olomouce, kteří nakonec turnaj opanovali a domů do Olomouce si odvezli trofej za první místo, kterou jim předala přítomná místopředsedkyně Dělnické strany sociální spravedlnosti Simona Skoumalová. Na programu byly mimo jiné i různé vedlejší disciplíny jako „nožičky“ nebo penaltový rozstřel. Ocenění dostal i nejlepší hráč, po složité volbě byl odměněn brankář týmu Zbrojováci – CHZB.

Turnaj14

Místopředsedkyně DSSS předává první cenu. FOTO: Zdeněk Vašíček

Samotným vyhlášením pro většinu zúčastněných denní program však nekončil, témat pro debatu byla celá řada, a tak ti méně unavení, kteří odložili regeneraci na později, potom co doprovodili olomoucké kamarády, pokračovali v zábavě až do večerních hodin. Můžeme opravdu říct, že se během dne rozhodně nikdo nenudil. Účel akce byl splněn na 110 procent.

Už poněkolikáté jsme si ověřili naše organizační dovednosti a akceschopnost. Nic nebrání tedy laťku dále navyšovat a připravovat do budoucna nejrůznější kulturní nebo sportovní akce, které jistě zaujmou širokou veřejnost v pozitivním slova smyslu. Odhodlaných idealistů není však nikdy dost, pokud se i vy chcete zasloužit o lepší stav naší země, neváhejte vstoupit do našich řad...

Mládí vpřed!

 

Erik Lamprecht

předseda DM

Konečné pořadí fotbalového turnaje:

1. Olomouc 12b

2. Zbrojováci 9b

3. S.O. Brno 6b

4. Zbrojováci - CHZB 3b

5. DM Brno 0b

Další fotky


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Nastavení fotogalerie