Fotoreport 7/7/09

Sportovní den moravské mládeže

2nbwsn7

O neustávajících aktivitách členů Dělnické mládeže se může veřejnost přesvědčit opět po sobotě 4. července, kdy brněnská místní organizace uspořádala sportovní den pro mladé členy a sympatizanty národně-socialistických idejí z jihu Moravy.

Pozvání brněnské mládeže přijali i kamarádi z nedalekého Blanska a Hodonína. Ostatní týmy sestavili brněnští, a to nejen členové DM, ale i naši přátelé, spolužáci a další naši známí, kteří si jen chtěli užít prázdninový den. Jasně jsme tím ukázali, že DM totiž není nějaká sekta uzavřená sama do sebe, ba právě naopak sdružení mladých lidí žijících úplně normálním životem a otevřené všem lidem s alespoň špetkou vlastenectví a správným charakterem.

Hlavní náplň programu představoval turnaj v malé kopané. Hrálo se na kvalitním hřišti s umělým povrchem stylem 4+1 na 2x8 minut. Poté, co se 2 týmy omluvily, jsme sestavili šestičlennou skupinu, kde se hrálo systémem „každý s každým“. Pár kroků od hřiště jsme postavili jakýsi hlavní stan, kde byly k dispozici nejrůznější propagační materiály, občerstvení a vše důležité.

Jinak vyrovnaným turnajem suverénně propluli favorizovaní Cheeky boys a získali tak zlaté medaile. Naopak na výsledkovém dně skončili nejzkušenější Kameníci, kteří většinu volného času trávili u stánku za účelem nabrání patřičné energie do zápasů, což se však nakonec ukázalo být kontraproduktivní. V mezičasech jsme také využili přilehlých prostor k vedlejším disciplínám, jako hod koulí nebo přetahování lanem, které tým kameníků svorně ovládl a vylepšil si tak reputaci z fotbalového turnaje.

Po vyhlášení výsledků a předání cen jsme všichni společně v našem „hlavním stanu“ zhodnotili úspěšný průběh celého dne, který proběhl v mimořádně kamarádské a veselé atmosféře. Všichni také ocenili výbornou organizaci celé akce, které se zúčastnilo přes 60 lidí. Za to patří velký dík lidem, kteří se na organizačních věcech podíleli. Jen víc takových akcí, kdy se národně uvědomělá mládež sejde v přátelské atmosféře při sportovních aktivitách! Již se začínáme těšit na příští ročník, kdy lze očekávat, že každá místní organice DM z Moravy i Čech postaví svůj vlastní tým. Jestliže se vydaří alespoň tolik, co ten „nultý“, pak je rozhodně na co se těšit! 

Erik Lamprecht, předseda MO DM Brno

 

Konečná tabulka fotbalového turnaje
Místo Jméno Body Skóre
1. Cheeky boys   15 23:6
2. Blansko   9 20:10
3. 1.máj team   9 14:10
4. Hodonín   6 8:14
5. Black power   3 2:14
6. Kameníci   3 7:20

 

Tělovýchova v podání moravské mládeže


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Nastavení fotogalerie