Dělnická mládež nasazena do předvolebního boje NPD v Hesensku

Veseni 19. září 2013 V Německu se 22. září letošního roku konají spolkové volby, které nám spřátelení národní demokraté z NPD považují za mimořádně důležité. Proto NPD připravila masivní kampaň po celém Německu a konkrétním a logickým důsledkem spolupráce mezi DSSS a NPD přitom byla žádost našich německých přátel o fyzickou pomoc při vedení kampaně ve spolkové zemi Hesensko na západě Německa. Z naší strany nebylo potíží vyhovět, a tak se naši mladí političtí aktivisté mohli vydat na čtrnáctidenní praktickou stáž k sousedům.

Tak jako se již stalo pravidlem, bylo o nás postaráno na výbornou. Během našeho dvoutýdenního pobytu jsme vystřídali několik hotelů ve všech koutech Hesenska, poznali jsme všechna význačná místa Hesenska i velká města. Frankfurt, Limburg, Kassel… tam všude bychom nyní mohli dělat průvodce. Poznali jsme i malebné německé vesnice, které jako by jedna druhé z oka vypadly.

Tak jako nám naši hostitelé připravili ty nejlepší podmínky a ukázali nám svůj přátelský přístup, tak jsme i my byli připraveni odvést maximum úsilí ve prospěch volebního boje NPD, aby evidentně značně vynaložené prostředky nevyšly vniveč. Náš úkol byl veskrze jednoduchý. Měli jsme věšet plakáty s motivy NPD po sloupech ve všech hesenských obcích, jak je v Německu v předvolebním období zvykem i mezi ostatními stranami. Celkem bylo nachystáno 15.000 kusů plakátů. Plakáty NPD ale visí vždy nejvýš, aby byly chráněny před nenechavci, kteří nestrpí jiný názor než takový, jaký je jimi pokládán za správný. Vždyť právě takové pseudobojovníky proti fašismu známe i u nás.

Jak typické je, že tito křiklouni mají na jedné straně ústa plná slov o demokracii, humanitě a rovnosti šancí, ale na druhé straně všechny tyto principy ihned pošlapávají, pokud jde o jiný názorový proud. Ukázkou může příhoda, jaká nás potkala v Gießenu, kde nám tito výrostci označující se za antifašisty vytloukli čelní sklo u naší pracovní dodávky, ale, jakmile spatřili prvního z nás ve své blízkosti, ihned vzali nohy na ramena. Je příznačné, jak špinavé praktiky používají ti, kterým docházejí argumenty. Nicméně okno do druhého dne vyměnila pojišťovna a na naši práci tak tato událost neměnila prakticky žádný vliv.

Auto
Politický boj? | foto: red

Gießen bylo město, kde jsme v ulicích potkali kde koho, spoustu černochů a muslimů, tzv. alternativní mládež. To, co na nás působilo značně rtrozpačitě ovšem nebylo žádnou výjimkou. Takové situace jsme mohli vidět snad ve všech větších hesenských městech. To je ta globalizační politika Západu a její zničující dopad na kmenové Evropany. Ať už to byl Frankfurt nad Mohanem, Fulda, Kassel nebo třeba právě Gießen, všechno tato města dávno ztratila svůj lesk slavné minulosti. Dnes jsou z těchto měst jen místa k žití bez ducha a identity, místa, kde multikulturní  společnost funguje v celé své kráse. Více než Němců potkáte v ulicích muslimů, Turků a černochů. Spousta chaosu, žádná pospolitost.

Všechna čest bojovníkům z řad členstva NPD, kteří jsou ochotni i za takové situace nasazovat svůj život všanc k záchraně své vlasti. Mrazilo nás při pomyšlení, že takto by měla dopadnout místa, kde žijeme my v naší vlasti. A uděláme všechno, co bude v našich silách, aby životzničující kapitalistická globalizační politika byla z Evropy odpálkována tam, kam opravdu patří – na smetiště dějin. Lidská rozmanitost je to, co činí život okouzlujícím, my nenecháme zemřít národy Evropy, ani jejich ducha.

Mlpd
Několikrát jsme také narazili na skutečnou raritu - plakáty Marxisticko-leninistické strany Německa s motivy Karla Marxa, Che Guevary aj.
| foto: red

Geld-fur-omaZa zmínku stojí i aféra s motivy národně demokratických plakátů, kterou sledovalo celé Německo. Město Bad Hersfeld se totiž usmyslelo, že plakát s heslem „Geld für die Oma statt für Sinti und Roma“ (Peníze babičce místo Sintům a Romům) je diskriminační a svévolně tyto plakáty nechalo odstranit. K Bad Hersfeldu se později připojilo i několik jiných obcí, nicméně NPD věc nenechala bez povšimnutí a obrátila se na soud v Kasselu, který rozhodl ve prospěch NPD a nařídil městům plakáty pověsit zpátky na sloupy.

Na samý závěr, náš poslední večer po pracovním dni, bylo v Hesensku uspořádáno větší členské setkání za účasti spolkového předsedy NPD Holgera Apfela a místopředsedy Matthiase Fausta, kam jsme byli pozváni i my. Holger Apfel ve svém hodinu trvajícím a vyčerpávajícím příspěvku především hodnotil náročnou volební kampaň a kritizoval protiněmeckou politiku současné vlády v SRN. Tak jako v průběhu našeho pobytu, tak i na závěrečném setkání nám bylo mile zdůrazňováno, jak si naší přítomnosti a pomoci místní cení a na závěr, takříkajíc před nastoupenou jednotkou, nám Daniel Lachmann z hesenské NPD osobně poděkoval a předal nám malý dárek na památku našeho společného boje.

Apfel
Předseda NPD Holger Apfel | foto: red

Znovu jsme se přesvědčili - šovinistické nesváry jsou historie. Češi a Němci dokáží spolupracovat ku prospěchu obou.

Nacionalismus místo globalizace

Socialismus místo kapitalismu

Evropa svobodných národů místo byrokratické Evropské unie


Erik Lamprecht
předseda Dělnické mládeže

Další fotky